Czym kierować się, wybierając firmę do obsługi transportu ponadgabarytowego?

4 kwietnia 2023
firmy-transportowe-ponadgabarytowe

Ładunki ponadnormatywne są bardzo trudne do przewiezienia. Niezbędny jest nie tylko odpowiedni środek lokomocji, ale także dostosowanie się do obowiązujących norm i warunków panujących na drodze. Profesjonalne firmy transportowe realizujące ponadgabarytowe przewozy bezpiecznie zrealizują dostawę. Jak jednak wybrać najlepszego usługodawcę? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Sprawdź!

Dobra firma transportowa całościowo zajmuje się organizacją przewozu

Chcesz zlecić przewóz maszyn budowlanych, rolniczych, przemysłowych bądź innych elementów przekraczających normy? Firmy oferujące transport ponadgabarytowy w kompleksowy sposób zaplanują i zrealizują całe przedsięwzięcie.

W SASIN oferta na transport jest całościowa i obejmuje:

  • złożenie wniosku o pozwolenie na przejazd w GDDKiA (gdy zachodzi taka konieczność),
  • dobór idealnego samochodu i naczepy,
  • załadunek i zabezpieczenie mienia,
  • pilotaż i eskortę policji (gdy są wymagane),
  • dostawę towaru na miejsce,
  • rozładunek.

Zwróć uwagę na flotę

Nie każda ciężarówka jest dostosowana do potrzeb transportu ponadgabarytowego, dlatego dokładnie sprawdź tabor wybranej firmy. Zwróć uwagę na ładowność pojazdów, ich wiek, regularne przeglądy techniczne. Dzięki temu usługodawca nie tylko bez problemu dopasuje środek transportu do specyfiki Twojego towaru, ale i ograniczysz ryzyko nieprzewidzianych awarii w trasie, które mogłyby spowodować niepotrzebne opóźnienia.

W SASIN korzystamy z ciągników 2, 3 i 4-osiowych renomowanych producentów (Scania, Volvo) i własnych samochodów pilotujących. Posiadamy standardową platformę 13,6 m oraz naczepy typu semi rozciągane, poszerzane, z najazdami hydraulicznymi oraz rynnami koparkowymi. Dysponujemy również specjalnymi naczepami Tiefbett z pokładami dostosowanymi do przewozu maszyn budowlanych od spodu (tzw. bagger) czy zbiorników (kessel). Do długich ładunków wykorzystujemy naczepę typu telemega.

Zweryfikuj, ile firma działa na rynku

Profesjonalny transport ponadgabarytowy wymaga doświadczenia. Sprawdź, jak długo wybrana firma działa w branży. Ładunki o niestandardowych wymiarach lub ciężkości są trudne do przewiezienia i często bardzo drogie, dlatego nie warto powierzać ich przypadkowemu przewoźnikowi. Renomowane przedsiębiorstwo doskonale wie, jak zaplanować cały proces – zrealizowało już wiele podobnych zleceń i zatrudnia sprawdzonych kierowców, którzy dbają, aby Twoje mienie dotarło do celu w idealnym stanie.

Sprawdź opinie w internecie

Internet jest bardzo cennym źródłem informacji. Sprawdź firmy transportowe realizujące przewozy ponadgabarytowe pod kątem opinii dotychczasowych klientów. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemnych niespodzianek związanych z zawyżaniem kosztów, niedbałością, opóźnieniami dostawy czy nierzetelną obsługą. Komentarze pomogą Ci dobrać usługodawcę, który zrealizuje pojedyncze zlecenie lub stanie się idealnym kontrahentem wspierającym Twój biznes na co dzień.

Zgłoś się do firmy SASIN i miej pewność wysokiej jakości usług!

Poszukujesz zaufanego przewoźnika? Zapraszamy do współpracy. Specjalizujemy się w przewozach ponadgabarytowych. Nowoczesną flotę łączymy z profesjonalną obsługą klientów, a bogate doświadczenie pozwala terminowo realizować nawet najtrudniejsze zadania. Wypełnij formularz i prześlij zapytanie o transport. Masz dodatkowe pytania lub wątpliwości – prosimy o kontakt mailowy bądź telefoniczny.