Jak bezpiecznie przewieźć spycharkę?

9 kwietnia 2024
transport-spycharki

Przewóz pojazdów o tak ogromnej masie to zadanie nie tylko niesamowicie wymagające pod względem logistycznym. Transport spycharek należy skrupulatnie zaplanować — dlatego nawet doświadczone przedsiębiorstwa budowlane bardzo często korzystają z usług firm, które dysponują specjalistyczną flotą. W tym artykule sprawdzamy m.in. na co zwrócić uwagę podczas transportu tych ciężkich maszyn budowlanych, a także, w jakich branżach znajdują zastosowanie. Przyjrzymy się również ich budowie – przeczytaj, jeśli interesuje Cię transport ponadgabarytowy nowoczesnych maszyn! 

W jakich branżach wykorzystywane są spycharki?

Znajdują zastosowanie przede wszystkim w budownictwie, górnictwie. Spycharki to jedne z najważniejszych maszyn budowlanych używanych przy realizacji dużych projektów infrastrukturalnych, takich jak budowa dróg, lotnisk czy portów morskich. W górnictwie pomagają w przemieszczaniu dużych ilości ziemi czy skał.

Spycharki — jak są zbudowane?

To potężne maszyny budowlane, których głównym elementem roboczym jest szeroki pług zwany też lemieszem. Często tego typu maszyny są wyposażone w mocne ostrze na końcu maszyny. Pług może być regulowany pod różnymi kątami, co umożliwia efektywne przemieszczanie materiału. Spycharki zbudowane są z maszyny bazowej wyposażonerj w napęd gąsiennicowy o dużej mocy oraz osprzętu, który z reguły można dowolnie konfigurować, w zależności od aktualnych potrzeb projektowych. Nowoczesne modele skonstruowane są w taki sposób, aby wytrzymać ekstremalne warunki pracy.

transport-spycharki

Na co uważać, w trakcie transportu spycharek?

Najważniejsze, aby dobrze zabezpieczyć maszynę — zwłaszcza jej ruchome części takie jak pług. Ostrze spycharki należy stabilnie zakotwiczyć, a następnie upewnić się, że nie będzie się przemieszczało podczas transportu spycharki. Bardzo istotnym krokiem jest też dokładnym sprawdzenie wymiarów maszyny i odpowiednie ustawienie lemiesza tak, aby szerokość maszyny była możliwe jak najmniejsza oraz weryfikacja, czy wynajęty przewoźnik dysponuje odpowiednim pojazdem do przewozu tak ciężkich i specyficznych maszyn budowlanych.

Jaki rodzaj transportu wybrać do przewozu spycharek?

Wybór odpowiedniego pojazdu ma absolutnie kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa i efektywności całego przedsięwzięcia. Transport maszyn budowlanych, takich jak omawiane przez nas spycharki, najlepiej realizować za pomocą specjalistycznych naczep niskopodwoziowych. Są one zaprojektowane specjalnie do przewozu ciężkich i wielkogabarytowych ładunków, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla spychaczy.

Prosimy pamiętać, aby upewnić się, że wybrany przewoźnik dysponuje zezwoleniami na transport ciężkiego sprzętu budowlanego.

Wybierz doświadczony zespół z firmy Sasin

Najlepszym wyjściem — niezależnie od branży — jest zawsze współpraca z doświadczonym zespołem specjalistów. Jeśli interesuje Cię transport maszyn, w tym spychaczy, koparek i pozostałego sprzętu potrzebnego na placu budowy, zachęcamy do zapoznania się z usługami firmy Sasin. Do dyspozycji mamy różnorodną, starannie serwisowaną flotę pojazdów, dzięki którym przewóz ładunku ponadgabarytowego realizowany jest zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa. Zadzwoń lub złóż zapytanie na stronie, podejmiemy się każdego wyzwania!