Jak tanio i bezpiecznie przetransportować prasy hydrauliczne?

18 października 2021

Prasy hydrauliczne wykorzystywane są w wielu gałęziach przemysłu ciężkiego i samochodowego. Stanowią wyposażenie zarówno dużych fabryk, jak i mniejszych zakładów produkcyjnych. Czasami niezbędna jest ich relokacja. Jak zorganizować transport maszyn przemysłowych tego typu? Podpowiadamy! Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak wybrać odpowiednią naczepę, przygotować i załadować urządzenia oraz bezpiecznie przewieźć je na nowe miejsce.

Czym są prasy hydrauliczne i gdzie najczęściej znajdują zastosowanie?

Są to konstrukcje zbudowane z trzech podstawowych elementów: maszyny, układu napędowego i hydraulicznego układu sterowania. Prasa hydrauliczna działa, bazując na prawie Pascala i wykorzystuje ciecz, która pozwala przesyłać energię potrzebną do wykonania konkretnej czynności (zaprogramowanej przez operatora).

Można ją wykorzystać m.in. do:

  • cięcia,

  • gięcia,

  • wytłaczania,

  • wciskania i wyciskania,

  • prostowania,

  • prasowania.

Tego typu maszyny przemysłowe najczęściej znajdują zastosowanie w obróbce metali, drewna, gumy i tworzyw sztucznych. Są wykorzystywane również w zakładach mechanicznych i wulkanizacyjnych, przetwórniach owocowych czy zakładach zajmujących się przetwarzaniem surowców wtórnych.

Jak przygotować prasy hydrauliczne do przewozu?

Przenosisz zakład produkcyjny wraz z całym jego wyposażeniem na inne miejsce lub kupujesz używany sprzęt na rynku wtórnym? Przewóz maszyn przemysłowych to trudne logistycznie zadanie, które wymaga odpowiedniego zaplanowania całego procesu.

Prasy hydrauliczne należy zdemontować, odpowiednio spakować, zabezpieczyć, załadować i przewieźć. Na miejscu potrzebny jest nie tylko rozładunek, ale także ponowne zamontowanie, wypoziomowanie, podłączenie i uruchomienie. Do prac tych niezbędne jest dysponowanie różnymi sprzętami i akcesoriami, które usprawnią poszczególne kroki. Warto pamiętać, że ciężkie maszyny przemysłowe mogą wymagać do załadunku podnośników hydraulicznych i powietrznych oraz wózków widłowych.

Specjalistyczny transport niskopodwoziowy

Elementy pras hydraulicznych mają nietypowe kształty i bardzo dużą wagę, dlatego do ich relokacji wykorzystuje się specjalistyczny transport niskopodwoziowy. Niezbędna jest naczepa o mocnej konstrukcji z pokładem dostosowanym do przenoszenia obciążeń punktowych. Ważne, aby była odpowiednio wyposażona np. w drewniane poszerzenia pokładu, porządne oświetlenie czy oznaczenia odblaskowe. Powinien ciągnąć ją ciągnik siodłowy o odpowiedniej ładowności i ilości osi.

Transport niskopodwoziowy prasy hydraulicznej z firmą „SASIN”

Interesuje Cię tani i bezpieczny przewóz prasy hydraulicznej? Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Transport niskopodwoziowy stanowi jedną z naszych specjalności. Dopełnimy wymaganych formalności, sprawnie zorganizujemy załadunek, odpowiednio zabezpieczymy powierzane maszyny i dowieziemy je pod wskazany adres. Dysponujemy specjalistyczną flotą dostosowaną do niestandardowych ładunków. Masz pytania? Nasz doradca objaśni Ci wszystkie obowiązujące procedury.