Jak wygląda transport sortowników?

19 lutego 2024
sortownik

Te zaawansowane technologicznie maszyny są wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne, dlatego warto sięgnąć po sprawdzone rozwiązania. Bezpieczny, ponadgabarytowy transport sortowników wymaga nie tylko wykorzystania nowoczesnych pojazdów – liczy się również skrupulatna organizacja przewozu i fachowe zabezpieczenie ładunku za pomocą odpowiednio dobranych akcesoriów. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Zapoznaj się z naszym artykułem, przygotowaliśmy garść przydatnych porad, które możesz wykorzystać przy planowaniu logistyki.

 

Jakie są rodzaje sortowników?

To urządzenia kluczowe dla wielu procesów przemysłowych, służące do segregacji materiałów według określonych kryteriów. Możemy wyróżnić dwa główne typy: sortowniki stacjonarne i mobilne. Pierwsze z nich są instalowane na stałe, tworząc nieodzowny element takich miejsc jak sortownie odpadów. Z kolei sortowniki mobilne, wyposażone w podwozie gąsienicowe lub kołowe, przeznaczone są do szybszego transportu, co jest szczególnie przydatne w branży budowlanej i recyklingowej.

Jak zbudowane są sortowniki?

W branży budowlanej powszechne są przesiewacze bębnowe oraz wielopokładowe, które mogą mieć dwa lub trzy poziomy. Sortowniki mobilne są zazwyczaj montowane na podwoziach naczep i przyczep lub są wyposażone w podwozie gąsienicowe, co ułatwia transport ponadgabarytowy. Wymaga to jednak odpowiednich pojazdów, takich jak ciągniki siodłowe lub samochody ciężarowe z hakami do przyczep, a w przypadku maszyn gąsienicowych odpowiedniej naczepy niskopodwoziowej.

W jaki sposób budowa sortowników determinuje ich transport?

Maszyny mobilne wyposażone są w podwozia, które znacznie ułatwiają przewóz, ale nadal potrzebne są do tego specjalistyczne pojazdy. W przypadku modeli średnich i dużych często stosuje się ponadgabarytowy transport niskopodwoziowy. Ważną kwestią jest możliwość rozciągnięcia platformy załadowczej naczepy – dzięki temu urządzenie można bezpiecznie umieścić na pokładzie. Istotne jest zapewnienie bezpiecznego wjazdu i rozładunku, co w przypadku maszyn średniej wielkości oznacza konieczność wykorzystania długich, hydraulicznych najazdów o jak najmniejszym kącie natarcia. Dla największych sortowników konieczny może być załadunek na specjalne niskie naczepy typu tiefbett.

sortownik

Jaki transport wybrać do przewozu sortowników?

Wybór odpowiedniego sposobu zależy od wielu czynników, w tym od rozmiaru i wagi maszyny, dystansu, który ma zostać pokonany, oraz od dostępności odpowiednich pojazdów. Ponadgabarytowy transport niskopodwoziowy jest powszechnie uznawany za najbezpieczniejszą i najbardziej efektywną metodę przewozu dużych sortowników, szczególnie tych stacjonarnych lub ciężkich maszyn mobilnych. Ważne jest, aby dostosować typ naczepy do specyfiki urządzenia, mając na uwadze wymogi dotyczące bezpieczeństwa i stabilności podczas przewozu.

Zadbaj o bezpieczeństwo transportu z firmą Sasin

Firma Sasin to zespół doświadczonych specjalistów od przewozu ciężkich maszyn przemysłowych i budowlanych. Dzięki rozbudowanej flocie pojazdów jesteśmy w stanie zapewnić Ci profesjonalny transport ponadgabarytowy sortowników. Kładziemy nacisk na indywidualne podejście do każdego zlecenia, zapewniając odpowiednie przygotowanie maszyn do przewozu. Wysoka jakość usług i zebrana na przestrzeni lat działalności wiedza specjalistyczna pozwalają nam na bezpieczne dostarczenie maszyn w dowolne miejsce każdego miejsca tak, aby były gotowe do natychmiastowego użycia.