Potrzebujesz transportu podnośnika koszowego? Zobacz, na co zwrócić uwagę!

18 sierpnia 2023
transport-dzwigu

Jest to uniwersalny sprzęt wykorzystywany podczas mycia i malowania elewacji, montażu stolarki okiennej, odnawiania barierek balkonowych, pielęgnacji zieleni i wielu innych zadań na wysokościach. Zapewnia bezpieczeństwo pracownikowi i pozwala swobodnie dotrzeć nawet w trudnodostępne miejsca. Jak jednak zaplanować transport podnośników koszowych? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak one działają oraz w jaki sposób je bezpiecznie przewieźć w wybrane miejsce.

Prace na wysokości wymagają odpowiedniego sprzętu

Prace na wysokości należą do bardzo niebezpiecznych. Wymagają odpowiedniego sprzętu, który pozwoli pracownikom swobodnie poruszać się i wykonywać swoje zadania oraz zabezpieczeń, które uchronią ich przed przypadkowym upadkiem. Doskonale sprawdzają się podnośniki koszowe, które gwarantują duży zasięg i bezpieczeństwo.

Czym jest i jak działa podnośnik koszowy?

Wielofunkcyjny podnośnik koszowy to podest ruchomy, który jest wyposażony w wysięgnik (ramię hydrauliczne). Na jego końcu znajduje się specjalny kosz. Może on pełnić funkcję stanowiska pracy lub sprzętu do podnoszenia towarów. Operator może manewrować nim w pionie oraz poziomie, co pozwala wygodnie ustawić platformę roboczą nawet w trudnodostępnych miejscach (np. w gęsto zabudowanym terenie czy parku, gdzie jest problem z dojazdem).

Najpopularniejsze są podnośniki koszowe:

  • z wysięgnikiem teleskopowym – ruch ramienia odbywa się jedynie do góry i dołu, ale w zamian ten model ma duży zasięg boczny,
  • z wysięgnikiem przegubowym – można sterować ramieniem w pionie i poziomie,
  • samojezdne – mają własny napęd,
  • na gąsienicach – idealne do prac na wzniesieniach czy grząskim gruncie.

Najważniejsze zasady transportu podnośnika koszowego

Jak zaplanować transport podnośników koszowych? Bardzo ważne jest dopasowanie optymalnego pojazdu. Tego typu maszyny należą do standardowych i nie wymagają specjalnych środków. Najczęściej do ich przewozu wykorzystuje się uniwersalne naczepy niskopodwoziowe. Poszczególne modele różnią się wymiarami i wagą, ale nie jest to bardzo ciężki sprzęt przekraczający normy dopuszczalne w ruchu drogowym.

Załadunek podnośników samojezdnych jest dość prosty, ale wymaga precyzji. Do transportu najlepsza będzie naczepa z możliwie jak najdłuższym najazdem hydraulicznym, a nie dokładanym, która zapewnia bardzo łagodny kąt. Mniejsze modele takiego sprzętu budowlanego często mają niewielki rozstaw kół, dlatego wymagany jest jeden szeroki najazd lub najazdy, które zsuwają się do środka.

podnosnik-koszowy

Bezpieczny transport podestów ruchomych

Bezpieczny transport ruchomych podestów wymaga ich zabezpieczenia na naczepie. Zablokowanie kół i zastosowanie mocnych pasów uchroni maszynę podczas gwałtownych manewrów na drodze.

Przewóz pod wskazany adres zawsze na czas!

Planujesz transport podnośników koszowych? Skorzystaj z pomocy profesjonalnej firmy obsługującej przewozy gabarytowe maszyn budowlanych. Profesjonaliści dobiorą odpowiednią naczepę, zajmą się załadunkiem oraz rozładunkiem, zabezpieczą Twój sprzęt na czas dostawy i dostarczą go prosto pod wskazany adres.

Transport maszyn – zaufaj specjalistom

Już wiesz, na co zwrócić uwagę, planując dostawę podestów ruchomych? Firma SASIN z Warszawy zaprasza. Transport ponadgabarytowy maszyn budowlanych i rolniczych stanowi jedną z naszych głównych specjalności. Poznaj nasz tabor i szczegóły oferty. Zaufaj specjalistom z bogatym doświadczeniem w swojej branży.