Przewóz ponadgabarytowy – czym charakteryzuje się dobra firma przewozowa?

29 kwietnia 2022
przewóz ponadgabarytowy

Przestrzenne, ciężkie, wielkogabarytowe konstrukcje i maszyny o niestandardowych rozmiarach wymagają specjalnego podejścia. Ponadnormatywne ładunki sprawiają znacznie więcej problemów podczas czynności załadunkowo-wyładunkowych oraz samego procesu przewozu. Tylko profesjonalne podmioty specjalizujące się w logistyce nadgabarytowej zapewnią właściwe bezpieczeństwo oraz skuteczną dostawę. Z artykułu dowiesz się, czym wyróżniają się najlepsze firmy oferujące ponadgabarytowe usługi transportowe. Zapraszamy do przeczytania!

Przewóz ładunków ponadgabarytowych – specyfika, uwarunkowania, organizacja

Każdy przewóz ładunków ponadgabarytowych odbywa się w innych uwarunkowaniach prawnych, środowiskowych, przestrzennych. Dlatego też konieczne jest indywidualne podejście do organizowanego transportu. W szczególności wymaga to dokładnego zaplanowania trasy. Spedytorzy i osoby odpowiedzialne za przewozy gabarytowe/nadgabarytowe/ponadgabarytowe/wielkogabarytowe często muszą odpowiedzieć m.in. na poniższe pytania. Czy:

• pojazd z ładunkiem zmieści w skrajni pionowej np. pod wiaduktami, czy w tunelu?

• trzeba będzie zdemontować elementy infrastruktury drogowej?

• dany most wytrzyma ciężar ładunku wraz ze środkiem transportowym ?

To wszystko powoduje, że przewóz ponadgabarytowy jest zadaniem dla doświadczonego przedsiębiorstwa.

Dobra firma transportowa – czyli jaka?

Dobra firma transportowa oferująca transport wielkogabarytowy to organizacja gospodarcza z branży TSL, która jest w stanie sprostać wyzwaniom wynikającym z transportu konkretnego ładunku, niezależnie od tego, czy będzie to specjalistyczna maszyna budowlana, wielki kombajn rolniczy, czy element przemysłowej linii technologicznej.

Jakie zasoby musi posiadać firma organizująca transport wielkogabarytowy?

Najważniejsze zasoby materialne i niematerialne, jakimi powinna dysponować profesjonalna firma transportowa świadcząca przewóz wielkogabarytowy, to:

• Kompetentna kadra – doświadczeni kierowcy, piloci, spedytorzy.

• Rozbudowany park maszynowy – specjalistyczna flota pojazdów i naczep,

• Nowoczesne zarządzanie i właściwa organizacja pracy – które pozwalają reagować na określone sytuacje kryzysowe w celu zapewnienia terminowość dostaw.

Wybierając firmę transportową należy również pamiętać, że wykonywanie transportu nadgabarytowego wymaga posiadania odpowiednich zezwoleń. Dobry przewoźnik zapewnia także profesjonalny pilotaż nienormatywnych ładunków, które wymagają szczególnego nadzoru i podejmowania szybkich działań w wypadku pojawienia się zagrożenia.

Firma Usługowa SASIN – Twój partner w przewozach ładunków wielkogabarytowych

Chcesz zlecić na terenie Warszawy i okolic przewóz wielkogabarytowy? Zapraszamy do skorzystania z usług naszej firmy transportowej. Od wielu lat zajmujemy się obsługą ponadnormatywnych ładunków. Dostarczamy przemysłowe konstrukcje, budowlane i rolnicze maszyny, ciężki i specjalistyczny sprzęt i wszelkie ponadgabarytowe ładunki. Dysponujemy specjalistyczną flotą pojazdów i naczep, które pozwalają sprawnie i bezpiecznie realizować dostawy. Sprawdź szczegóły oferty przedsiębiorstwa SASIN!