Transport jachtów – ile kosztuje?

4 czerwca 2022
Transport jachtów i łodzi

Wypoczynek na wodzie kojarzy Ci się z przygodą, letnim luzem i możliwością spędzania beztroskiego czasu w otoczeniu natury? Luksusowa łódź świetnie sprawdzi się zarówno podczas sielskich, rodzinnych wakacji, jak i szalonych wypadów ze znajomymi. Masz własną maszynę i chcesz ją przewieźć w nowe miejsce, ale nie wiesz, ile kosztuje transport jachtów? Przeczytaj artykuł, poznaj przybliżone kalkulacje i zaplanuj relokację dopasowaną do swojego budżetu.

Transport jachtów – dlaczego warto zlecić go wyspecjalizowanej firmie?

Właściciele łodzi najczęściej posiadają patent sternika, dlatego w obrębie akwenu mogą poruszać się trasami wodnymi. Problem pojawia się, gdy planują wycieczkę po innym morzu lub jeziorze. Wtedy potrzebny jest drogowy transport jachtów, który stanowi skomplikowaną operację. Niezbędny jest pojazd ze specjalną przyczepą a w przypadku większych jednostek transport na zestawach niskopodwoziowych. Zakup takiej przyczepy i jej całoroczne garażowanie tylko po to, aby 1-2 razy w roku przewieźć łódź to dość kosztowna inwestycja. Kierowcy posiadający prawo jazdy kategorii B w Polsce mogą prowadzić zestawy o wadze do 3500 kg (po przekroczeniu tej masy potrzebne są uprawienia B+E). Dla osób poruszających się na co dzień głównie autem osobowym jazda z ciężkim i do tego niestabilnym ładunkiem może być kłopotliwa. Cofanie czy ostre zakręty z łodzią na pokładzie wymagają pewnej wprawy.

Najbezpieczniej i najwygodniej jest skorzystać z pomocy firmy oferującej transport specjalny i specjalistyczny. Posiada ona odpowiednie pojazdy i uprawnienia potrzebne do sprawnego zrealizowania całej operacji. Przewoźnik zadba o zabezpieczenie ładunku na czas transportu, dopełni wymaganych formalności i bezpiecznie dowiezie ciężar do celu.

Ile kosztuje transport jachtów?

Ile trzeba zapłacić za transport jachtów realizowany przez profesjonalne przedsiębiorstwo? Cena usługi jest uzależniona od rodzaju, wielkości i wagi łodzi oraz odległości do przejechania. Musisz pamiętać, że drogi wybierane są w taki sposób, aby możliwie jak najmniej tamować ruch, dlatego nie zawsze będzie to najkrótsza możliwa trasa (gdy ta wiedzie np. przez zakorkowane miasto).

Zleceniodawca musi liczyć się z tym, że bardzo często przejazdy odbywają się płatnymi odcinkami autostrad. Najczęściej opłaty naliczane są także za załadunek i rozładunek za pomocą specjalnych podnośników i są uzależnione od ciężaru jachtu oraz możliwości podjazdu pod konkretny zbiornik wodny. Czasami dodatkowo można zamówić tankowanie i wjazd do wody (slipowanie).

Szybki i sprawny transport jachtów z firmą SASIN

Firma SASIN z Warszawy ma bogate doświadczenie w przewozach gabarytowych i ponadnormatywnych. W sezonie letnim realizujemy wiele zleceń na transport jachtów, który wyceniamy indywidualnie. Chcesz skorzystać z naszej pomocy? Zapraszamy do wysłania zapytania. Wypełnij wszystkie pola, a my (na podstawie uzyskanych informacji) przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.