Transport konstrukcji stalowych i betonowych

18 maja 2021
Transport konstrukcji betonowych

Przedsiębiorstwa przemysłowe i budowlane często zamawiają elementy stalowe oraz przewożą gotowe prefabrykaty do klienta. Ich duża waga oraz nietypowe kształty i rozmiary mogą jednak sprawiać pewne trudności. Jak wygląda transport konstrukcji stalowych i betonowych? Przeczytaj nasz tekst i dowiedz się, jak zorganizować dostawę tego typu ładunków ponadnormatywnych.

Jak wygląda transport konstrukcji stalowych i betonowych?

Hale produkcyjne i magazynowe, wiaty, garaże, obiekty sportowe, wystawienniczo-targowe czy handlowe coraz częściej powstają ze spawanych ze sobą profili z mocnej i odpornej stali. Wyróżniają się one połączeniem wysokiej odporności na czynniki zewnętrzne z lekką konstrukcją. Najczęściej powstają z nich szkielety budynków, które następnie obudowuje się ścianami, montuje dach i wykonuje posadzki. Konstrukcje stalowe wykorzystuje się także podczas projektowania mostów, wież i masztów, wsporników, zbiorników oraz wielu innych instalacji przemysłowych.

Przedsiębiorstwa produkują i spawają takie elementy w siedzibie swojego zakładu, a następnie dostarczają je na place budowy. Podobna zasada dotyczy wielu prefabrykatów z betonu. Mają one postać gotowych płyt, wsporników i innych bardzo ciężkich wyrobów budowlanych, których nie da się podzielić na mniejsze części na czas podróży.

W praktyce oznacza to konieczność zorganizowania sprawnego przewozu. Transport konstrukcji stalowych i betonowych nastręcza pewnych trudności organizacyjnych ze względu na rozmiary tego typu ładunków. Niezbędne jest wybranie firmy, która zajmuje się przewozami ponadnormatywnymi. Konieczne są solidne naczepy niskopodwoziowe wyposażone w rozciągany pokład ładunkowy. To ułatwia dostosowanie sprzętu pod konkretny ładunek o danej długości i tonażu.

Transport konstrukcji metalowych

Transport konstrukcji betonowych i stalowych – pamiętaj o odpowiednim zabezpieczeniu

Bardzo ważne jest, aby przewożony towar nie został w żaden sposób uszkodzony. Transport konstrukcji betonowych wymaga przede wszystkim ich zabezpieczenia przed ewentualnym przesuwaniem. Należy przypiąć je mocnymi pasami bądź odciągami łańcuchowymi. Transport konstrukcji stalowych czasami wymaga dodatkowej ochrony przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, które mogłyby doprowadzić do korozji elementów. Niskopodłogowe naczepy są odkryte, dlatego tak istotne jest odpowiednie zaplanowanie transportu, aby odpowiednio wcześniej przykryć ładunek plandekami lub np. foliami termokurczliwymi na czas przejazdu.

W przypadku mniejszych elementów najlepszym rozwiązaniem będzie oddzielny przewóz drutów, blach, prętów zbrojeniowych, kształtowników i innych mniejszych części, które będą potrzebne podczas składania hal, ponieważ są to ładunki podzielne i powinny być transportowane na standardowych naczepach a są niezbędne do ukończenia inwestycji.

Spedycja ładunków

Dla ładunków ponadgabarytowych zlecający powinien udostępnić przewoźnikowi rysunki techniczne oraz szczegółowe opisy parametrów swojego mienia. To pozwala dobrać najlepszy środek transportu ponadnormatywnego i zaplanować odpowiednią trasę przewozu.

Transport konstrukcji stalowych i betonowych z firmą SASIN

Firma SASIN oferuje sprawny transport ponadnormatywny w Warszawie i okolicach – w tym dla konstrukcji stalowych i betonowych. Pomagamy naszym klientom przygotować harmonogramy przejazdów i uzyskać pozwolenia wymagane przez przepisy ruchu drogowego. Bezproblemowo dowozimy ładunki pod wskazany adres. Skontaktuj się z nami i powiedz, co dokładnie chcesz przewieźć, a my przygotujemy indywidualną ofertę!