Przygotuj się do sezonu letniego i przetransportuj jacht na zbiornik wodny!

18 maja 2023
transport-jachtow

Czas wakacyjny zbliża się wielkimi krokami. Przed właścicielami łodzi staje zadanie związane z przygotowaniem ich do sezonu. Działania warto rozpocząć już teraz. Chcesz zmienić miejsce cumowania? Dowiedz się, jak wygląda transport jachtów. Objaśniamy, jak je prawidłowo przygotować do przewozu i dostarczyć na wybrany zbiornik wodny, aby po drodze nic nie uległo zniszczeniu.

Sezon na wodne wyprawy – czas start!

Marzy Ci się urlop spędzony na pokonywaniu kolejnych kilometrów mazurskich jezior, podziwianiu piękna przyrody wokół, opalaniu się i pływaniu? Do wodnych wypraw warto odpowiednio wcześnie się przygotować. Gdy jesteś szczęśliwym właścicielem łodzi, konieczny może okazać się transport jachtów w nowe miejsce. Jak zmienić przystań albo odebrać sprzęt od mechanika, gdzie przechodził gruntowny przegląd? Wyjaśniamy!

Jak przygotować jacht do transportu?

Łódź jest dość problematyczna w transporcie, dlatego wymaga odpowiednich przygotowań. Tylko wtedy masz gwarancję, że zamówiony niskopodwoziowy przewóz ponadgabarytowy zostanie zrealizowany w 100% profesjonalnie. Gdy jacht był już użytkowany, pamiętaj, aby odłączyć wszystkie urządzenia elektryczne. Następnie zabezpiecz kable. Opróżnij również zbiornik na wodę. Kolejnym krokiem jest odkręcenie wszystkich elementów ruchomych i odstających od konstrukcji.

Okna i drzwi zamknij i dodatkowo zaklej je mocną taśmą. Dzięki temu masz gwarancję, że nie otworzą się w transporcie, nie zniszczą ani nie porysują. Teraz czas na żagle, które są delikatne i łatwo mogą ulec zniszczeniu. Złóż je i owiń folią, która zabezpieczy materiał przed przypadkowym rozdarciem oraz wilgocią.

Jak wygląda transport jachtu?

Samodzielny transport jachtu autem osobowym i przyczepą jest możliwy, ale trudny do zrealizowania. W ten sposób przewieziesz jedynie mniejszy model, ponieważ należy pamiętać o ograniczeniach wagowych i wielkościowych ładunków przypisanych dla danych samochodów oraz kategorii prawa jazdy.

Masz do relokacji dużą łódź? Najwygodniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty profesjonalnej firmy oferującej transport gabarytowy. Dysponuje ona pojazdami ciężarowymi i specjalnym naczepami niskopodwoziowymi, które są dostosowane do przewozu ładunków ciężkich i o niestandardowych wymiarach. Przewoźnik zadba również o mocne systemy mocujące, które zabezpieczą jacht przed przesuwaniem się podczas pokonywania kolejnych kilometrów.

Gdzie znaleźć przewoźnika?

Łodzie są drogie, dlatego ważne jest, aby w żaden sposób ich nie uszkodzić. Warto wybrać zaufanego przewoźnika. Nasza firma oferuje transport ponadnormatywny w Warszawie oraz innych regionach kraju. Mamy duże doświadczenie w przewozie różnych modeli jachtów. Przy realizacji Twojego przedsięwzięcia wykorzystamy naszą wiedzę i umiejętności.

Dostarczymy Twój jacht w wybrane miejsce!

Chcesz zlecić transport jachtu? Skorzystaj z naszej pomocy – firma SASIN bezpiecznie dostarczy sprzęt wodny na dowolny zbiornik. Gwarantujemy dbałość o powierzone mienie oraz sprawną obsługę zlecenia. Masz pytania? Wypełnij formularz, a my prześlemy Ci wycenę. Sprawdź!