Transport wielkogabarytowy – jakie należy mieć zezwolenia

24 maja 2022

Duże zapotrzebowanie na przewozy towaru sprawiło, że wiele osób chce rozpocząć działalność w tej branży. Popyt występuje nie tylko na dostawy tzw. drobnicy, ale także transport wielkogabarytowy na naczepach, przyczepach niskopodwoziowych oraz lawetach. Przedsiębiorcy muszą jednak dostosować się do obowiązujących przepisów. Jakie zezwolenia są konieczne? Wyjaśniamy! Przeczytaj i rozwiej swoje wątpliwości.

Transport ładunków wielkogabarytowych – pozwolenie na przejazd

Towary, których waga, wysokość, szerokość lub długość przekraczają standardowe wymiary naczep pojazdów, są uznawane za nienormatywne. Transport ładunków wielkogabarytowych wymaga uzyskania dodatkowego pozwolenia na przejazd. We wniosku należy opisać dokładne parametry pojazdu z ładunkiem oraz szczegóły trasy. Pozwolenie wydaje zarządca drogi-zwykle GDDKiA.

Profesjonalny transport wielkogabarytowy z firmą SASIN

Chcesz zlecić transport wielkogabarytowy? Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Mamy flotę dopasowaną do potrzeb maszyn rolniczych i budowlanych oraz innych ładunków o dużych wymiarach lub masie. Dysponujemy stałymi zezwoleniami, a nasi kierowcy mają duże doświadczenie w realizacji trudnych dostaw.